"JA" - recenzja
Publikacja autorstwa Tadeusza Niwińskiego pt. „Ja” już od prawie dwudziestu lat rewolucjonizuje sposób postrzegania samego siebie przez Polaków. Wielu uznanych nauczycieli rozwoju osobistego, w tym Iwona Majewska-Opiełka, poleca publikację Niwińskiego jako lekturę obowiązkową. Znajduje się ona także na liście fundacji Cała Polska czyta dzieciom.
Wielu czytelników „Ja” uważa, że książka ta zrewolucjonizowała ich sposób myślenia o sobie. Pomaga ona zrozumieć prawa rządzące światem, a także pomaga człowiekowi się w nim odnaleźć. Ponadto książka niszczy schematy, według których żyjemy i pozwana na uwolnieniu swojego potencjału, jest też źródłem inspiracji.
Sam autor pisząc książkę kierował się filozofią mówiącą o tym, że jedyną niezmienną rzeczą na świecie są ciągłe zmiany. Namawia on swoich czytelników, by nie obawiali się zmian i dodaje otuchy mówiąc, że w wielu sytuacjach lepiej jest zacząć wszystko od nowa. Wyjaśnia, że zmiany zawsze wiążą się z utratą czegoś starego na korzyść czegoś nowego. Ważne jest to, by skupiać się głównie na tych dobrych rzeczach wynikających ze zmian i wykorzystywać je jako nowe możliwości.
Ponadto, autor ukazuje także, że bez zmiany otoczenia można zmienić swój świat na lepsze. Nie jest tutaj konieczna zmiana innych w celu osiągnięcia szczęścia. Przekonuje, że jeśli nam będzie lepiej, to nie czyimś kosztem, wręcz przeciwnie – nasze zmiany na lepsze ciągną za sobą korzyści dla osób przebywającym z nami. Jest to sytuacja, w której nigdy nikt nie traci, zaś otwiera nieskończone możliwości.
Pobierz inne
darmowe ebooki oraz audiobooki w formacie MP3 i CD, jak również książki drukowane.