Jeśli jesteś pracodawcą i chciałbyś wiedzieć „na co może sobie pozwolić” inspektor pracy PIP, to ta książka jest dla Ciebie.
Wiedza z zakresu działania PIP może uchronić Twoją firmę przed poważnymi kosztamiW publikacjach ukazują się niekiedy błędne informacje na temat tego, że pracodawca może odmówić okazania inspektorowi pracy dokumentów finansowo-księgowych, rachunków czy faktur.
I mało kto wie, że kontrola może obejmować badanie wszelkich dokumentów, jakie inspektor pracy uzna za wskazane, aby ustalić czy przestrzegane są przepisy.
Jeśli należysz do związku zawodowego i chciałbyś dowiedzieć się co może skontrolować inspektor pracy PIP, to ten eBook również jest dla Ciebie.
Świadomość swoich praw wzmocni Twoją pozycję w starciu z łamiącym prawo pracodawcąNiektórzy pracodawcy, zwłaszcza Ci mający na sumieniu znaczne naruszenia prawa, usiłują różnymi sposobami utrudnić lub wręcz uniemożliwić kontrolę inspektora pracy, licząc na jego zniechęcenie.
Nie wszyscy wiedzą, że na żądanie inspektora pracy, Policja jest obowiązana udzielić mu stosownej pomocy. Ponadto, uporczywe lub złośliwe utrudnianie albo uniemożliwianie przeprowadzenia kontroli, podlega sankcji karnej i jest zagrożone pozbawieniem wolności do lat 3.
Jak przebiega kontrola i jakie uprawnienia oraz obowiązki mają inspektorzy pracy PIP?Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w książce Tadeusza M. Nycza Państwowa Inspekcja Pracy – podstawy prawne funkcjonowania.
Tadeusz M. Nycz – wybitny specjalista z zakresu prawa pracy, autor 15 komentarzowych książek z tej dziedziny prawa, w tym:
Tadeusz M. Nycz jest ponadto współautorem czterech wydań Komentarza do Kodeksu pracy pod redakcją prof. dr hab. Barbary Wagner.
Opublikował ponad 200 opracowań, artykułów, glos z zakresu prawa pracy w specjalistycznych czasopismach prawniczych i ochrony pracy, w szczególności w: „Praca i Zabezpieczenie Społeczne”, „Monitor Prawa Pracy”, „Orzecznictwo Sądów Polskich”, „Atest – ochrona pracy”, „Inspektor pracy” i jest cytowany w bibliografii Polskiej Akademii Nauk oraz w Lexie.
Od 20 lat czynnie współpracuje z Katedrą Prawa Pracy i Polityki Społecznej UJ, będąc uczestnikiem zebrań naukowych. Przez kilka lat był wykładowcą w Podyplomowym Studium Prawa Pracy UJ. Systematycznie publikuje artykuły na łamach „Studiów z zakresu prawa pracy i polityki społecznej” pod redakcją prof. dra hab. Andrzeja M. Świątkowskiego, wydawanych przez Uniwersytet Jagielloński.
Oto tylko niektóre rzeczy, jakich dowiesz się z tego eBooka:
„Książka Państwowa Inspekcja Pracy – podstawy prawne funkcjonowania to zbiór podstawowych informacji o funkcjonowaniu inspekcji niezbędnych dla podmiotów kontrolowanych, związków zawodowych, społecznej inspekcji pracy oraz zawodowych inspektorów pracy, jak również pracowników zainteresowanych pogłębianiem wiedzy o organie chroniącym ich prawa pracownicze.”
Tadeusz M. Nycz, autor książki
Czy warto zainwestować swoje pieniądze w tę publikację?
Jeżeli zależy Ci na uchronieniu się przed błędnym postępowaniem, narażającym Cię na różnego rodzaju konsekwencje prawne – to na pewno warto, ponieważ ta inwestycja zwróci się wielokrotnie!
Są jeszcze dwa powody, dla których warto zainwestować w tę publikację. Oto one:
To na pewno są sytuacje, jakich chcesz uniknąć.
Dlatego właśnie już teraz zachęcam Cię do skorzystania z tej książki.
Po prostu kliknij teraz, aby złożyć zamówienie i przekonaj się, jak wiele wartościowych rzeczy można w niej znaleźć!
E-booki podobne do "Państwowa Inspekcja Pracy – podstawy prawne funkcjonowania", czyli na tematy: