Jeżeli przyszło Ci kiedyś do głowy, że możesz mieć własny biznes w postaci sklepu internetowego, to prawdopodobnie od razu pojawiły się dwa główne argumenty przeciwko temu pomysłowi:
1. W internecie jest już tyle sklepów, że nie mam szans na przebicie się i większą sprzedaż.
2. Nie mam pojęcia, jak się za to zabrać, by ten pomysł wypalił bez dużych pieniędzy na starcie.
I tak naprawdę jedyne co może Cię powstrzymać przed uruchomieniem i prowadzeniem własnego, dochodowego sklepu internetowego to tylko te dwie MYŚLI.
Nie będę Cię przekonywał, że wystarczy 5 kliknięć, by uruchomić własny sklep, który bez żadnej pracy z Twojej strony zapełni twoje konto bankowe setkami, tysiącami a nawet milionami złotych...
Zacznijmy od podstaw:
Być może jest tak, że rynek internetowy został opanowanych przez dużych graczy i nie ma miejsca dla początkujących?
Przecież:
Dzisiejsi giganci byli kiedyś maluchami. A gdy startowali, też mieli konkurencję.
Widzisz, rynek sprzedaży w internecie podlega ciągłym zmianom. Zmieniają się produkty, moda, upodobania klientów, dostępność i ceny towarów, sytuacja gospodarcza w kraju i na świecie, zasobność portfeli kupujących...
PRZYKŁADCałkiem niedawno miało miejsce wydarzenie, które mocno wstrząsnęło polskim rynkiem e-commerce. Otóż firma Google nagle wyrzuciła z pierwszych miejsc największych sprzedawców internetowych.
Do tej pory, gdy klient szukał jakiegoś towaru w internecie, to tak zwane TOP10 (czyli pierwsza strona wyników wyszukiwania Google) opanowane było przez porównywarki cenowe, które były głównym źródłem ruchu dla największych sklepów.
I nagle, w ciągu jednej nocy, wszystko się odwróciło! Porównywarki spadły na dalsze miejsca, a poszukujący klienci trafiali na strony niewielkich sklepów i firm.
Wczorajsze wielkie firmy dziś mogą stać na krawędzi bankructwa. Wygrywa ten, kto lepiej i szybciej dopasuje się do aktualnej sytuacji na rynku.
I teraz dwie bomby:
1. Małe firmy są bardziej elastyczne niż molochy, dzięki czemu łatwiej i szybciej dopasowują się do potrzeb i oczekiwań klientów.
2. Małe firmy mają możliwość nawiązywania bliskich relacji ze swoimi klientami, dzięki czemu są w stanie lepiej dbać o ich potrzeby dać więcej satysfakcji z zakupów.
TAK, ale... trzeba to zrobić mądrze!
I tu właśnie pojawia się nasza książka Jak samodzielnie założyć sklep internetowy bez dużej gotówki na starcie.
Pewnie zastanawiasz się...
Już tłumaczę.
PO PIERWSZE: Poznasz 5 sposobów na wybranie najlepszej dla siebie branży sklepu.
Widzisz, to kluczowa sprawa, bo zły wybór oznacza pewną klęskę w tym biznesie. Jeśli się pomylisz, to zmarnujesz czas i pieniądze, bo zainwestujesz w coś, co nie przyniesie Ci zwrotu.
Dzięki temu poradnikowi poznasz 5 metod wyboru branży, które gwarantują sukces, ponieważ opierają się na łatwej do przeprowadzenia analizie.
Nie musisz się już dłużej zastanawiać, co sprzedawać, by klienci chcieli to od Ciebie kupować. Wybierasz jeden z gotowych sposobów odkrycia dobrze sprzedających się produktów i przechodzisz do następnego kroku.
Gdy dzięki tym podpowiedziom wybierzesz najlepszą dla siebie branżę, wtedy będziesz mieć pewność, że Twój sklep ma duże szanse na zyski. Przestaniesz wtedy liczyć na szczęście lub przypadek, a zaczniesz samodzielnie budować swój internetowy biznes.
Gotowe podpowiedzi pomogą Ci szybko przejść do działań, zmierzających do uruchomienia własnego sklepu. Smutna prawda jest taka, że większość genialnych projektów pozostaje na etapie myślenia. Kiedy zrobisz pierwszy krok (wybierzesz dla siebie odpowiednią niszę), przekroczysz tę magiczną barierę, a dalej już pójdzie łatwo.
PO DRUGIE: Poznasz wszystkie z 13 niezbędnych elementów biznesu, związanego z prowadzeniem sklepu internetowego, które mają decydujący wpływ na jego skuteczność.
Jeżeli w Twoim sklepie zabraknie jednego z tych składników, nie będzie on w pełni efektywny i będzie działać tylko na pół gwizdka.
Z poradnika dowiesz się, czego dokładnie potrzebujesz, by Twój sklep był w pełni funkcjonalny i sprawnie sprzedawał wszystkie produkty tak, by klienci byli zadowoleni z zakupu i chętnie wracali po więcej.
Sklep sam sprawnie przyciąga klientów, sprzedaje i obsługuje zamówienia, dzięki czemu zaczyna działać jak dobrze naoliwiona, wielofunkcyjna maszyna. Tobie pozostaje organizacja wysyłki towarów, ale nawet tego nie musisz osobiście robić!
Gdy raz uruchomiony sklep internetowy zaczyna działać jak automat do sprzedaży, wtedy przestajesz być pracownikiem, a stajesz się posiadaczem własnego biznesu, który działa bez Twojego udziału.
A wtedy...
PO TRZECIE: Jak łatwo tworzyć skuteczne opisy produktów?
Pewnie wiesz, że samo zdjęcie produktu, nawet najlepsze, rzadko prowadzi do jego zakupu. Potrzebny jest jeszcze opis, który przekona odwiedzającego do wydania pieniędzy.
Bez ciekawego i przekonującego opisu nikt nie zainteresuje się produktami w Twoim sklepie internetowym i niczego nie kupi. Zainwestowane w towar pieniądze będą sobie leżały na wirtualnych półkach, a ty nic na tym nie zarobisz.
Nieciekawe i szablonowe opisy zabijają sprzedaż.
Jeżeli już wiesz, że do swojego sklepu potrzebujesz dobrych opisów, to prawdopodobnie zaczynasz się zastanawiać jak je tworzyć, jeśli nie masz w tym doświadczenia? Nie masz przecież czasu na długą naukę i potrzebujesz natychmiastowych rezultatów, bo inaczej sklep okaże się klapą.
Dlatego poznasz sposób na podpatrywanie najlepszych sprzedawców, którzy w podobnie, na odległość, przekonują klientów do dużych zakupów.
Uprzedzam, że zaprezentowany sposób nauki pisania dobrych opisów jest bardzo nieszablonowy! To nie podręcznik copywritingu, lecz praktyczna podpowiedź, choć oparta na bardzo solidnych fundamentach.
Gdy już nauczysz się samodzielnie pisać ciekawe i przekonujące opisy produktów, wtedy będziesz w stanie sprzedać praktycznie wszystko, co zechcesz.
A kiedy nabierzesz wprawy w tworzeniu takich opisów, przestaniesz przejmować się konkurencją i zapaścią rynku, a zaczniesz prowadzić nieśmiertelny biznes, który nie tylko przetrwa najgorsze zawirowania, ale też będzie się nieustannie rozwijał.
Tylko dzięki tej jednej umiejętności jesteś w stanie zapewnić sobie wysokie obroty w każdej branży. Cała reszta ma tylko wspomagać sprzedaż, bo nic się nie wydarzy, jeśli klienci nie będą kupowali produktów.
PO CZWARTE:. Jak (i po co?) nawiązywać i podtrzymywać kontakty z klientami?
Ta lekcja będzie prosta, ale jej skutki... wyróżnią Twój biznes na tle innych sklepów (zwłaszcza tych wielkich, bezosobowych molochów). Poznasz bowiem 4 podstawowe typy e-mali, które pomagają zwiększyć zadowolenie klientów z zakupu i zachęcić ich do kolejnych.
Dlaczego to takie ważne?
Jeżeli po zakupie zostawisz klienta samemu sobie, nie nawiążesz i nie podtrzymasz bliższej relacji, to stracisz go - prawdopodobnie na zawsze. On właśnie Ci zaufał (wierząc Twoim obietnicom i kupując produkt z Twojego sklepu) i potrzebuje potwierdzenia, że dokonał dobrego wyboru.
Mówiąc krótko - Twój klient chce się z tym dobrze czuć. Jeśli nie dasz mu w tym momencie pozytywnego wsparcia, nie będzie w pełni zadowolony, nawet jeśli masz świetny produkt!
To oznacza, że musisz nauczyć się wykorzystać każdą okazję kontaktu do budowania dobrego samopoczucia u swoich klientów.
Dobrze przygotowane e-maile posprzedażowe nie tylko upewnią klienta, że dokonał dobrego wyboru, ale też zachęcą do dalszych kontaktów i zakupów.
To doskonały moment, by wyróżnić się na tle wszystkich innych sklepów. Możesz sprzedawać takie same produkty jak setka innych sklepów, jeśli jednak zaimponujesz klientowi troską o niego i o jego potrzeby, zostaniesz dla niego numerem jeden w tej branży.
Kiedy klient to zobaczy, będzie miał świetny powód, by wrócić do Ciebie po więcej. To może być dobry początek wieloletniej relacji. Przestaniesz tracić pieniądze na reklamę i poszukiwanie klientów, a zaczniesz inwestować w długotrwałe relacje ze swoimi klientami, dla których możesz stać się ostatecznie jedynym wyborem przy poszukiwaniu sklepu, w których zrobią kolejne zakupy.
Dzięki temu, że nie jesteś gigantem w sprzedaży, będziesz w stanie traktować swoich klientów po ludzku, bardzo osobiście, indywidualnie, autentycznie troszcząc się o ich potrzeby. Wielkie sklepy mają duży wolumen jednorazowej sprzedaży, a Ty możesz mieć równie ogromny wolumen z niewielką liczbą klientów, którzy ciągle do Ciebie wracają!
To może Ci się spodobać!
Sklep internetowy możesz uruchomić w dowolnym momencie. Nie musisz rzucać pracy, by zacząć budować własny, niezależny biznes.
Czasami jest tak, że realizujesz swój cel małymi kroczkami. Bez fajerwerków, robiąc WŁAŚCIWE RZECZY WE WŁAŚCIWY SPOSÓB.
I nagle, pewnego dnia, BUUUM! Okazuje się, że wszystko zaczyna się kręcić w niewiarygodny sposób.
Nie wiem, czy tak będzie w Twoim przypadku. Ale tu masz drogę, która może Cię do tego doprowadzić. Czy nią pójdziesz - to już zależy od Ciebie.
NA DROGĘ dostajesz gwarancję. Jeśli pod wpływem tego tekstu kupisz dziś tę książkę, a potem stwierdzisz, że nie spełnia Twoich oczekiwań - możesz ją w dowolnym momencie zwrócić. Tak, to znaczy, że spokojnie możesz ją sprawdzić, zanim podejmiesz ostateczną decyzję :)
Jesteśmy pewni jakości wiedzy, którą wydajemy
i prezentujemy w naszym wydawnictwie. Dlatego udzielamy specjalnej gwarancji, aby Twoje zakupy były absolutnie bezpieczne. Jeśli zakup nie spełni Twoich oczekiwań, możesz dokonać zwrotu, odzyskując 100% wydanych na niego pieniędzy.
E-booki podobne do "Jak samodzielnie założyć sklep internetowy", czyli na tematy: