Jeżeli do tej pory inwestowanie kojarzyło Ci się jedynie z funduszami i obligacjami - pora to zmienić. Wiadomo, iż każdy kryzys kiedyś musi mieć swój koniec. O ile obecnie nikt nie doradzi Ci inwestowania w wyżej wymienione rzeczy, o tyle na pewno znajdziesz wiele osób, które polecą Ci złoto lub obrazy. Czy jednak myślałeś o fotografii? Jak się okazuje - na zachodzie coraz częściej bogaci inwestują właśnie w ten odłam sztuki. Wydawałoby się to nieprawdopodobne, ale fotografia ma duże szanse na to, aby w przyszłości wyprzeć swoją wartością obrazy!
Jak jednak zainwestować w przyszłościową branżę? Dokładnych wskazówek udzieli Ci podręcznik "Inwestowanie w sztukę. Jak łatwo zacząć zarabiać na fotografii?" autorstwa Cezarego Tymczuka. Dowiesz się z niego, jak ze zwykłego kolekcjonerstwa uczynić inwestycję, jakie są kryteria dobrej i wartościowej fotografii, którą będzie można sprzedać z zyskiem, czy lepiej jest inwestować w dzieła znanych fotografów, czy raczej dać szansę młodym zdolnym? Czy wiesz, że na każdą fotografię musisz dostać przynajmniej dziesięcioletnią gwarancję i certyfikat, samo zaś zdjęcie musi być opisane zgodnie z międzynarodowymi standardami?
Bez fachowej wiedzy sam pomysł inwestowania w fotografię okaże się być ryzykowną, jeśli nie brawurową zabawą. Jeżeli więc zainteresowała Cię ta tematyka - koniecznie sięgnij po podręcznik Tymczuka. Jeśli właśnie zastanawiasz się nad innymi pozycjami - muszę Cię rozczarować. Książka jest unikalna i nie posiada swoich odpowiedników na rynku polskim. Autor, sam na co dzień zajmujący się fotografią, ukończył Wyższe Studium Fotografii w Jeleniej Górze [2001] oraz Uniwersytet Zielonogórski [2007] ze specjalnością fotografia. Na swoim koncie ma kilkanaście wystaw w całej Polsce, a jego klientami są biznesmeni, prawnicy, lekarze, ludzie znani ze szklanego ekranu, pracownicy banków i innych instytucji finansowych. Wyjawia nam on między innymi sekrety fotograficznych inwestorów, jak wyglądają międzynarodowe standardy znakowania i na jakie cechy fotografii zwrócić uwagę przy jej zakupie. Na przykład - czy bardziej opłaca się zakup czarno-białej, czy kolorowej fotografii? Jakich fotografii pożądają potencjalni kupcy? I kto jest znany w tej branży?
Fachowa wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem i wykształceniem autora, oraz unikalność i oryginalność dzieła są reklamą samą w sobie, zarówno dla profesjonalnych fotografów i inwestorów, jak i dla początkujących laików.
E-booki podobne do "Inwestowanie w sztukę. Jak łatwo zacząć zarabiać na fotografii?", czyli na tematy: