Jeśli chcesz grać na giełdzie i mieć z tego prawdziwe pieniądze to niestety świece japońskie nie mogą kojarzyć się Tobie z kolacją przy sushi, ciąg liczb Fibonacciego z wielką niewiadomą, a teoria fal Elliotta z oceanem. Marcin Krzywda w swojej książce GPW IV - Alternatywne metodyanalizy technicznej (to IV część serii poświęconej tematyce giełdowej) zdradza nam sekrety pewnych wykresów, które od wielu lat pomagają graczom giełdowym kupować akcje giełdowe w odpowiednim momencie, tak by niezależnie od hossy, czy bessy zawsze wychodzić jako wygrany.
Gra giełdowa polega przede wszystkim na tym, by wiedzieć kiedy posiadane akcje sprzedawać, a kiedy kupować - jeśli zdecydujesz się podążyć za autorem na pewno zrozumiesz, dlaczego jedni w tym samym czasie zdobywają miliony, a inni je tracą.
Jest wiele technik i sposobów gry giełdowej. GPW IV -Alternatywne metody analizy technicznej to opis faktycznie alternatywnych sposobów oceny sytuacji na giełdzie w konkretnej chwili - oczywiście, żeby stać się wytrawnym graczem, trzeba znać mechanizmy opisane w poprzednich częściach poradnika. Giełda zachowuje się trochę jak żywy organizm, gdzie tylko wytrawni znawcy potrafią z symptomów przewidzieć rozwój dalszych objawów.
Świece japońskie - jest to metoda powstała oczywiście w Japonii - wykres ten jest bardzo zbliżony do tradycyjnego, ale zamiast kresek mamy tu specjalne schematy świeć,w których ukryte są informacje i odpowiedź napytanie - kupować, czy sprzedawać akcje?
Ciąg licz Fibonacciego to teoria sięgająca starożytności - myśliciele i matematycy wprowadzili obok pojęcia złotego środka również termin złota proporcja - odnalezienie i określenie tej proporcji we współczesnych w wykresach giełdowych to metoda pozwalająca z bardzo dużym prawdopodobieństwem prognozować, kiedy będą istotne momenty na sprzedaż lub kupno akcji.
Teoria fal Elliotta jest kontynuacją, rozwinięciem teorii złotej proporcji - autor tej teorii pokazuje, że sama tradycyjnie pojmowana analiza techniczna to zbyt mało by ukazać w pełni perspektywę rynku, ponieważ oprócz zdarzeń przewidywalnych powstają jeszcze pewne, inaczej zachowujące się formacje korygujące przebieg wydarzeń na giełdzie - pamiętać musimy, że odpływająca fala coś zawsze przynosi ze sobą, ale i coś przy okazji zabiera oraz że fale wpływają wzajemnie na siebie.
Ostatnia omówiona w książce analiza techniczna - wykres punktowo - symboliczny jest najstarszą z metod alternatywnych stosowanych na giełdach zachodnich.
W zasadzie sama znajomość tych czterech metod nie pozwoli nam stać się wytrawnym graczem, zarabiającym miliony w domowym zaciszu. Na szczęście Marcin Krzywda w swoim poradniku przywołuje wiele przykladów i metod posługiwania się tymi czterema alternatywnymi metodami analizy technicznej. Opisane są tam błędy, których popełnienie czyni cały proces analizy nieprzydatnym. Poznajemy również to, kiedy i w jakich warunkach stosować poszczególne metody.
Wielkim walorem książki jest język, który sprawia, że nawet trudne kwestie wyjaśnione zostały wsposób bardzo przystępny i obrazowy.
E-booki podobne do "GPW IV - Analiza techniczna w praktyce", czyli na tematy: