Wielu młodych przedsiębiorców, którzy dopiero co myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej, ma ten sam problem i zadaje sobie takie pytanie:
Skąd wziąć pieniądze?Żyjemy w czasach, gdy nowe możliwości pojawiają się niemalże z dnia na dzień, a mimo wszystko drzemie w nas pewne przekonanie, że otrzymanie tzw. „bezzwrotnej pożyczki” nie jest dla nas. Czy tak jest naprawdę?
Robert Barański, autor publikacji „Dotacje, fundusze i granty”, ma na ten temat zupełnie inne zdanie.
Otrzymać dofinansowanie jest stosunkowo łatwo, jeżeli spełnimy kilka warunków oraz będziemy potrafili – brutalnie rzecz ujmując – dobrze się sprzedać.
W publikacji tej znajdziesz nie tylko wiedzę z dziedziny finansów, ale również psychologiczne przesłanki, którymi kierują się grantodawcy. Dlaczego psychologia pojawia się w dziedzinie finansów? Sprawa jest niezwykle prosta. Pozwól, że pokażę Ci to na prostym przykładzie.
Nowe możliwości, jakie stwarza aktualnie rynek, zachęcają rzesze ludzi do założenia własnego biznesu. Są oni niejako Twoją konkurencją na tym polu, ponieważ ilość kapitału przeznaczonego na dofinansowania jest ograniczona. Jak myślisz, kto ma większe szanse na otrzymanie pożyczki – osoba, która zdobyła wiedzę na temat myślenia swojego „wroga” (grantodawcy), zna idee, którymi on się kieruje itd., czy też taka, która owej wiedzy nie posiada?
Odpowiedź nasuwa się sama!
Język grantodawcówZgodzisz się ze mną, że każda grupa zawodowa ma charakterystyczny dla siebie język, stosowany podczas porozumiewania się z ludźmi z tej branży, prawda? I tak np. człowiekowi, który jest na bakier z komputerami, trudno będzie zrozumieć wypowiedzi informatyka. Podobnie zresztą jest z lekarzami, policjantami czy prawnikami. Czy nie masz przypadkiem wrażenia, że tych ostatnich jest bardzo trudno zrozumieć? :-) No właśnie...
Zgodnie z zasadami psychologii – najbardziej ufamy osobom, które są do nas podobne. Ba, „podobne” to mało powiedziane – poszukujemy osób wręcz identycznych. W neurolingwistycznym programowaniu nazywamy to dopasowaniem. Czego więc musisz nauczyć się w pierwszej kolejności? Oczywiście języka, którym posługują się grantodawcy!
Wyznacz cele swojego projektuPamiętaj o tym, że najważniejsze dla Twojego grantodawcy będzie to, co Ty chcesz osiągnąć dzięki jego funduszom. Dlaczego? Ponieważ będziesz dla niego chodzącą wizytówką i reklamą. Jeśli Twój projekt odniesie sukces, to na pewno grantodawca również na tym bardzo skorzysta. Tylko precyzyjnie sformułowany cel będzie w stanie wybić Cię ponad konkurencję i przybliżyć do osiągnięcia sukcesu.
Cele podrzędne również są ważne!
Nie tylko główne cele są ważne. Również i taktyczne będą interesowały Twojego grantodawcę. Dlatego Twój projekt musi być maksymalnie skutecznie dopracowany. Z tej publikacji nauczysz się wszystkiego w tym zakresie.
Co ponadto jest dla Ciebie ważne?I wiele, wiele więcej! Poznasz także nazwy instytucji, które będą chętne Cię wspierać – pod warunkiem, że rzeczowo przedstawisz swój projekt. A zatem już teraz wypełnij poniższy formularz, pamiętając o naszej dożywotniej Gwarancji Satysfakcji Klienta!
PS: Jeśli poważnie myślisz o własnym biznesie, to nie zastanawiaj się ani chwili dłużej. Ta publikacja JEST dla Ciebie stworzona.
E-booki podobne do "Dotacje, fundusze i granty", czyli na tematy: